Sanal Kadınlar

İnsanlardaki doyumsuzluk, ne istediklerini bilmiyor olmaları alıp tek eşliliğin artık ortadan kalktığı zamanlara doğru ilerlerken dönüp etrafımıza şöyle bir bakıyoruz. İnsanlıkla birlikte insanlığı kendisinin ileriye götürdüğü teknolojide ilerliyor. Teknoloji ilerledikçe insanlık geriliyor. Bir taraftan hayatımızı kolaylaştıran alet edevatın modelleri güncelleşirken, insan modelindeki gerileşmeyi cihazlardan başımızı kaldıramadığımızdan göremiyoruz. Ve sadece göremediğimiz şeyler bunla kısıtlı kalmıyor. Her şeyi aynı hızda tüketiyoruz. Bir obezin nasıl ki doyum hissi kayb oluyor. Midesinde sanki bir ordu yaşıyor. Tıpkı insanlığın içinde de bir azman yaşıyor. Ne versen alıyor. Bunu cebi delik dilenciye de benzete biliriz. Ne kadar çok verirsen hep dahasını ister hiç bir zaman tamam yeterlidir demez.
Konumuz genel insanlıkta çok kadınlar. Aynı şeyleri kadınlar içinde söyleye biliriz. Özelikle hiç bir şeyi olmayan, tatsız tuzsuz hayatın tadını almayan, hayatındaki tek aktivitesi insanlarla oynamak olan sanal kadınlar. Bu kadınların hayatı sadece bir fişe takılı yaşayan SANAL KADINLAR. Bu kadınların evinde jeneratör bile bulmanız oldukça yüksek bir olasılık. Elektrik giderse onunda bayılmaması mucize olur. Bir diyaliz hastasının makineye bağlı yaşaması gibi, onlarda pc ye telefona bağlı yaşıyorlar. Daha da enteresanı çizdikleri profil enteresandır ki olmadıkları ve muhtemelende hiç bir zaman olamayacakları bir portreden başka bir şey değildir. Şimdi ki ergeneusların kullandığı gibi: Hayaller Paris Gerçekler Türkiye.
Tam olarak soru şu aslında:

Kadınlar Ne İsterler? Erkeklerin Bu İsteklerden Anladıkları Nedir?

– Kaç yıldır sanaldasınız?
– Belirli aralıklar sanırım 20 yıldan fazla oldu.
– Oldukça uzun bir zaman.
– Neredeyse gençlik dönemlerimin bir kaç sene kadar öncesinden başlıyor diye bilirim.
– İşin içinde pişmişsin diyelim o zaman. Yazılan harften anlıyorsundur kimin nasıl biri olduğunu.
– Tam olarak öyle olmasa da zorlanmıyorum diye bilirim.
– Eski zamanla şimdiki zamanı kıyaslamanı istesem.
– Eskiden bir onunla bir bununla diye bir şey yoktu. Ki zaten eskiden pc ve internet çok seçkin, elit insanlarda mevcuttu. Her kes temin edemiyordu. Hatırı sayılır birileri olman gerekiyordu. Ve doğal olarakta belirli bir statüye, sınıfa ait olan insanlar vardı. Apaçiler yoktu. Şimdi sanalda okeye dördüncü arayanlar, gerçek hayatta bir sosyal statüye sahip olmayan, dört duvar arasında hayatını sürdürmeye mahkum bir kesim var. Bu sanal ortam onların çıkış yolu. Nefes aldıkları tek yer diye biliriz.
– Reelde de sanal da birine selam verdiklerinde erkekler neden hemen başkalarına sevgili olduklarını yada birlikte olduklarını söyleme gereği duyarlar?
– Erkeklerin aslında sadece bu değil bir çok kriteri göstermeliktir. Gerçekten birileriyle bir şeyler paylaşmadan o insanı tanımak mümkün olamıyor.
– Yıllardır tanıdığımız insanlar bir gün öyle bir şey yapıyorki olgun meyveler varolduğu halde ağaçtan olmamış meyveler dökülüyor.
– Kesinlikle. Eskiye göre artık daha çok tüketmeye çalışıyoruz her şeyi. Kadınları da. Eskiden internetten tanışınca birileriyle sevgili olunca insanlar şaşırıyordular. Ve çoğu zaman bunu saklamaya çalışırdılar. Elalem duysa ne der? Nice olur halimiz?
– Hep o büyük düşünürlerin, büyük akılları.
– Günümüz de artık reelde herhangi bir yerde tanıştığında şaşırıyorlar.
– Kadınlar ne istiyor?
– Kimi cinsellik, kimi sohbet, kimi arkadaşlık, kimi de umut istiyor.
– Ne kadar dürüsttürler?
– Ben onca senenin verdiği tecrübelerin yetkisine dayanarak hiç birine güvenemiyorum. Hepimizin hormonal duygularımız var. Bu illa cinsellikle ilgili değil. Genel olarak insan doyumsuz ve nankördür. Buna bende dahil.
– Bozuk saat bile 24 saat içinde iki kere doğruyu gösteriyor. Diyelim ki karşındaki kadın düzgün güvenilir. Erkeklerin yüzde kaçı o güveni sarsar?
– O konuda net bir şey söyleyemem. Akıllı bir kadından söz ediyorsak zaten kime güvenip kime güvenmeyeceğini anlamalı.
– Bazılar umut istiyor dedin. Bir kadın ne kadar aklını kullana bilir bir Polyana ise?
– Ha sen kuzuları diyorsun. Hangi kurt masum bir kuzuya kıymanın zevkinden mahrum bıraka bilir ki?
– Kurtlarla baş edebilecek kadar akıllı olanları ?
– Akıllı olanlarda tüm seçenekleri görür dener içlerindeki en akıllıca olan hangisiyse onu seçer.
– Kadınların bir tür deneme tahtasındaki deneyler oluyorsunuz.
– Bunu sanırım sanal kadınların yarısı için diye biliriz.
– Masum kuzuların intikamını alanlar diyelim o zaman.
– ………………….
– Hiç pişman olduğun oldumu?
– Olmaz olur mu elbette var.
– Tabi yeni bir masum kuzu görünce unutuluyordur.
– Başlarda yapılan hata yanlış her neyse acı veriyor. Sonradan bağışıklık kazanıyor insan. Öldürmeyen acı güçlendiri. Tabi aklını kullana bilirsen.
– Acısa da öldürmez yani diyorsun.
– Aslında klasik olucak ama zaman çok değişti. Şimdi 15 dk içinde buluşa bilirsin.Beklenti bu durumlarda çok önemlidir tabi. Duygusal bir bağın varsa olayların boyutuda değişiyor. Daha bir çekimser olabiliyor insan. Reddedilmek, beğenilmemek aynı zamanda kayb etmek korkusuda işin içine girdiğinde filmin süresi de kadrajları da değişiyor. Diğer mantıkla pekte fark etmez. Tanışmasan da olur. Nasılsa buluşunca tanıyacaksın mantığı devreye giriyor. Bir çok şeyin gerçek yüzü ilişki sürecinde ortaya dökülüyor.
– Gerçek yüzünü görüyorsun yani?
– Sanalda tanışırken konuştuklarının neredeyse yarısından fazlası yalan çıkıyor. Neden diye soruyorsun sanal burası sonuçta güvenmeden doğruları söyleyemezdim.
– Kadınların ne kadarı vur kaç oynuyor?
– Aslına bakarsan artık hemen hemen hepsi yapıyor.
– Bunda erkeklerin ne kadar payı var?
– İlk kadınlarla daga geçen erkekler türedi bunu kabullenmekte fayda var.
– Yani diyorsunki erkeklerin yarattığı etkiye tepki olarak kadınların fiziği kimyası değişti.
– Aslında değişmekten çok evrim geçirdi diye bilirim.
– Bir kadının düşmanı her zaman bir kadındır. Doğruluk payı var mı?
– Müthiş bir şekilde doğruluk payı var.
– Açar mısın?
– Rus tarihinin Rus hükümetinin bile bir dönem 4 Çariçenin eteklerinin arasına umutsuz bir şekilde haps olduğu dönemlerin de. Çariçelerde biri sırf kan bağı olan ve kendinden çok daha fazla güzel ve ilgi çekici olan akrabasını sırf tahtan uzak tutmak için ailesiz kalmış yeğenini 13 yaşında evlat ediniyor. 20 yaşına geldiğinde hiç bir şekilde sormadan yeğenini evlendiriyor. Acilen bir veliaht doğurması için ciddi bir mücadeleden sonra istediğine ulaşan çariçe böbreğindeki taş hastalığında komaya girerek öldüğünde erkek torununu yani varisini görüyor. Akrabasını tahttan uzak tutabilmenin zaferiyle ölür. Sıradan kadınları değil. Kadın denilen canlının düşmanı yine kendi türünden biridir. Ve bu asla değişemez.

 

 

Söyleşi: Eflatuns – Anonims…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *